Logo

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 2 2013

 

 

Mam wielką przyjemność zaprosić wszystkich mostowców, miłośników mostów i osoby, których codzienna praca związana jest z mostownictwem do Krakowa na spotkanie dedykowane odwodnieniu mostów.

I Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne „Hydroizolacje i systemy odprowadzania wody z obiektów inżynierskich – ODWODNIENIE MOSTÓW 2013” zaplanowaliśmy na dni 27-28 czerwca 2013 r. Będzie to drugie wydarzenie z cyklu „Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes”. Sprawozdanie z pierwszego spotkania, które odbyło się w ramach tego cyklu, dedykowanego barierom ochronnym dla dróg i obiektów inżynierskich – Forum BARIERY 2013, publikujemy na stronach 14-21.

Zachęcam do lektury artykułu prof. Wojciecha Radomskiego „Odwodnienie obiektów mostowych – kilka uwag na znany z pozoru temat”. Prof. Czesław Machelski przygotował natomiast obszerny materiał poświęcony sztywności blach falistych w obiektach gruntowo-powłokowych. Publikujemy również drugą cześć artykułu Bernarda Michalskiego na temat poprawnej realizacji tego typu konstrukcji.

Kontynuujemy cykl reportaży z wypraw mostowych organizowanych przez prof. Kazimierza Flagę. W wydaniu zaczynamy egzotyczną podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W dziale „Wydarzenia” znajdą Państwo relację z XVIIINadmorskiego Seminarium w Darłówku.

***

Pragnę podzielić się z Państwem informacją, że trwają prace nad VI edycją „Kalendarza Mostowego” (na rok 2014) przygotowywanego przez ZMRP i Wydawnictwo Media-Pro. Mam nadzieję, że zamieszczone w nim zdjęcia polskich mostów i tym razem staną się ozdobą Państwa miejsc pracy i wypoczynku.

***

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego redakcyjnego stoiska podczas targów organizowanych w ramach „Autostrady- Polskiej” (G 25), na którym w tym roku, oprócz najnowszych i archiwalnych wydań naszych czasopism, przedstawimy Państwu tematy spotkań branżowych planowanych w ramach cyklu „Konferencje Specjalistyczne”.

Informacje na ten temat publikujemy również na stronie www.konferencjespecjalistyczne.pl. 

 

 

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna